19. 3. Josef

Zítra: Světlana

Úvod > Obec > Současnost obce

Současnost

Radvanice jsou poměrně malá obec ležící asi 8 km severně od města Přerova. Žije zde 278 obyvatel a nachází se zde 97 domů.
Naše obec nemá základní školu, spádovou obcí pro 1-5 ročník je základní škola v Prosenicích, od 6-9 ročníků děti převážně dojíždějí do škol v Přerově. Děti předškolního věku chodí do mateřské školy do Buku. Obec taktéž nemá zdravotní středisko, občané dochází do zdravotního střediska do Prosenic, kde je zajištěna zdravotní péče o školní mládež, praktický lékař a zubní lékař. V obci je jedna prodejna se smíšeným zbožím, jejímž vlastníkem je Jednota, spotřební družstvo v Uherském Ostrohu. Dále se zde nachází jedno pohostinství, a to na návsi, kde je soustředěna většina dění. Součástí obecního úřadu je multifunkční sál a obecní zahrada, které jsou využívány pro pořádání kulturních akcí v obci.
Obec má vybudovaný vodovod a kanalizaci. Plynofikace obce byla dokončena v roce 1996 a v tomto roce došlo také k dotažení telefonické sítě Českého Telecomu. Dopravní dostupnost obce je velmi dobrá, neboť železniční zastávka Prosenice, vzdálena 500 m, leží na hlavní trase č.270 Praha-Ostrava. Spojení do okresního města Přerova je možné i autobusovou linkou Přerov - Velký Újezd a Přerov - Zábeštní Lhota. Pod obcí byl vystavěn úsek dálnice D1 Přerov-Lipník nad Bečvou.

Kultura a sport

Mezi pravidelné kulturní akce v obci patří Obecní ples, pořádaný obecním zastupitelstvem a spolkem Kulturní činovníci, dále dětský karneval, setkání seniorů, veřejné schůze a schůze místních spolků myslivců a hasičů. Hody s bohatým programem se každoročně pohybují okolo 15. července (na Jindřicha).
Sportovní vyžití v obci není zrovna malé, je zde fotbalové hřiště, vedle něj lze využít universální sportovní hřiště a workoutové hřiště.

Projekty a záměry

1. Oprava chodníkůObecní dům